Käyttäjän työkalut

Sivuston työkalut


Sisällysluettelo

Valjakkotapahtumia 2011

Tammikuu

8.-9.1. B-valmennus

Helmikuu

12.2. Valjakkokilpailijan starttikurssi Urjala

18.-19.2. A-valmennus

25.-26.2. Aluevalmennus Häme Urjala

27.2. Urjala alue, Keilakunkku I-osakilpailu (tarkkuuskisa)

Maaliskuu

5.-6.3. B-valmennus

17.-18.3 A-valmennus

25.-26.3. Aluevalmennus Häme Urjala

27.3. Urjala alue, Keilakunkku II-osakilpailu (tarkkuuskisa)

Huhtikuu

9.-10.4. Aluevalmennus Sipoo

9.4. Groomikurssi Loimihaka

9.4. Maratonestetuomarien koulutus Loimihaka

16.-17.4. A-valmennus

16.-17.4. B-valmennus

22.4. Groomikurssi Urjala

23.-24.4. Aluevalmennus Häme Urjala

25.4. Urjala alue, Keilakunkku III-osakilpailu (tarkkuuskisa)

27.4.-1.5. Nelivaljakoiden World Cup finaali, Leipzig GER

30.4. - 1.5. Ypäjä kans. + alue (Vuonohevosten mestaruus)

Toukokuu

13.-14.5. Aluevalmennus Urjala

15.5. Aluekoulu Urjala

14.5. Ohjasajo/valjakkovalmennus Stall Ax

FEI CAI-B / CAIP-B 19.-22.5, 2011 Dorthealyst v/ Knabstrup

Baltic Cup 2011 I Stage Tarto

28.5. Orivesi harjoituskilpailu, koulu

29.5. Loimaa alue, koulu ja tarkkuus

Kesäkuu

2.-4.6. Valjakkoleiri Loimihaka

Vecsés 2.-5.6.

3. – 5.6. FEI COURSE FOR PROMOTION TO FEI LEVEL 1 STEWARD Ypäjä

11. - 12.6. Wiurila kans. + alue (Baltic Cup Suomen osakilpailu)

13.- 15.6. Ajo- ja ratsastusleiri (Laukanmäki, Kiuruvesi)

15.-17.6.2011 Valjakkoleiri (suunnattu junioreille) (Urjala)

17.-19.6. Valjakkoleiri (suunnattu senioreille) (Urjala)

16.-19.6.2011 Altenfelden/AUT CAI-A 1,2,4 / CAIP-A 1,2,4

23.-26.6. CAI-A/WCUPQ4, CAI-A 2-1, CAIP-A / 4-2-1 Zanka Unkari

24.-26.6. CAI Dillenburg

27.- 29.6. Tenavaleiri (Laukanmäki, Kiuruvesi)

Heinäkuu

1.-3.7. Valjakkoajon alkeisleiri (Laukanmäki, Kiuruvesi)

8. - 10.7. Urjala kans. + alue (Hämeen aluemest.)

15.-17.7. Valjakkoajon jatkoleiri (Laukanmäki, Kiuruvesi)

21. - 24.7. Savijärvi kans. SM

23.-24.7. 2011 Baltic Driving Cup, Vilna Liettua

26.-28.7. Valjakkoleiri Loimihaka

Elokuu

5. - 7.8. Starum, NO NBCH

19. - 21.8. Loimaa alue + kans. (L-S aluemest)

25.-28.8. Parivaljakoiden MM, Conty FRA

26-28.8. 2011 Baltic Driving Cup, Latvia

Syyskuu

2.9. YHO/Ypäjä

17-18.09. Saksa Ridingschool, Luunja, Sirgu,Tartumaa

21.-25.9. Lipica, Slovenia Ponien MM

23.-25.9.2011 CAI-A 1 CAI-A 2 CAI-A 4 Topolcianky

Lokakuu

1.-2.10. UrHu/Urjala aluemestaruudet

30.10. Lajin yleiskokous, kilpailujärjestäjien tapaaminen ja VaTu:n syyskokous Ypäjällä auditoriossa

(lisätietoa myöhemmin…)

Marraskuu

5.-6.11. Valjakkovalmennusta Harjussa

(lisätietoa myöhemmin…)

19.11. Valjakkoajon tulevaisuusfoorumi

Joulukuu

2011/alku.txt · Viimeksi muutettu: 2016/07/25 09:42 (ulkoinen muokkaus)