Käyttäjän työkalut

Sivuston työkalut


Sisällysluettelo

Valjakkotapahtumia 2013

Tammikuu

26.-27.1. A-Valjakkovalmennus Eriksson / Ypäjä

Helmikuu

2.-3.2. B-Valjakkovalmennus Hesse / Ypäjä

15.-16.2. Aluevalmennus / Urjala

17.2. Keilakunkku Urjala (Harjoituskisa)

23.2. Kaikkien valjakkoajoihmisten yhteinen virkistys- ja seminaaripäivä

Yhteishengen luomista ja lajin tulevaisuuden suunnittelua Ypäjällä. Kiitos mukana olleille hyvistä ideoista!

Maaliskuu

9.-10.3. A-Valjakkovalmennus Eriksson / Ypäjä

15.-16.3. Aluevalmennus / Urjala

17.3. Keilakunkku Urjala (Harjoituskisa)

24.3. Lisenssikoulutus / Savijärvi

29.3. Valjakkokilpailijan starttikurssi

30.3. Valjakkoajon groomikurssi / Hessi-Talli Urjala

30.3. Tarkkuusajon kilpailuharjoitukset / Loimaa

31.3.-1.4. B-Valjakkovalmennus Hesse / Ypäjä

Huhtikuu

12.-14.4. Ratamestarikurssi

12.-13.4. Aluevalmennus / Urjala

14.4. Keilakunkku Urjala (Harjoituskisa)

20.-21.4. A-Valjakkovalmennus Eriksson

21.4. Valjakkoajon kilpailujärjestäjäkoulutus sekä Driving-tulospalveluohjelman käyttökoulutus, Salo

21.4. Valjakkoajo tutuksi I / Laukanmäki

28.4. Valjakkoajo tutuksi II / Laukanmäki

Toukokuu

4.-5.5. B-Valjakkovalmennus Hesse / Ypäjä

4.-5.5. Aluevalmennus / Savijärvi

9.-11.5. Ypäjä

17.-19.5. Baltic-Cup Vilna

16.-19.5. CAI-A 2013 Police nad Metuji

18.5. Loimaa 3-osainen kilpailu seura- ja aluetasolla: kouluajokoe

24.-25.5. Aluevalmennus / Teijo

  • Valmennus alkaa perjantaina iltapäivällä ja jatkuu myöhään.

26.5. Loimaa 3-osainen kilpailu seura- ja aluetasolla: tarkkuusajokoe

Kesäkuu

1.-2.6. A-Valmennus / Savijärvi

6.-9.6. CAI Vecses

14.-16.6. Savijärvi (Prix de Suomen Hippos)

20.-23.6. CAI Altenfelden

25.-26.6. Kaikkien lajien yhteinen valmennusleiri / Aluevalmennus ja kuivaleiri Ypäjällä

29.6. Estetuomarikurssi Loimihaka

30.6. Loimaa 3-osainen kilpailu seura- ja aluetasolla: maratonkoe

Heinäkuu

6.7. Koulu + tarkkuus / seurakisa Wiurila

10.-14.7. Tanska PM

20-21.7 B-valmennus Savijärvi

Elokuu

2.-4.8. Wiurila SM

16.-18.8. Teerisalo (SH ja sh mestaruudet)

31.8. Ypäjä Sh kuninkaalliset (koulu + tarkkuus)

Syyskuu

7.-8.9. Loimaa Aluemestaruudet

28.-29.9. Aluevalmennus/katsastus Loimaa, valmentajat Ben&Leena

15.9. Hevoset Stadikalla

28.29.9. Aluevalmennus Loimihaka

Lokakuu

11.-13.10. Maajoukkuevalmennus/haastajat Loimaa Henrik Høper

26.-27.10. aluevalmennus Urjala valmentajat Ben&Heidi

30.10.-3.11. Ponien MM-kilpailut Pau, Ranska

Marraskuu

8.-10.11. Lajiseminaari

23.11. SRL:n urheilufoorumi ja valjakkoajon lajiseminaari, jonka yhteydessä henkisen valmentautumisen luento, yleiskokous ja muuta lajiasiaa. Risteily tms. virkistyslajiseminaari on siirretty kevättalven puolelle.

9.-10.11. Valjakkoajon seura ja Urjalan kunnanmestaruuskilpailut

11.-12.11.2013 Maajoukkuevalmennus Tomas Eriksson

23.11. SRL urheilufoorumi, jonka yhteydessä valjakkoajon yleiskokous ja lajiseminaari

Joulukuu

21.-22.12.2013 Maajoukkuevalmennus Henrik Høper

28.-29.12. Aluevalmennus Ypäjä

2013/alku.txt · Viimeksi muutettu: 2016/07/25 09:42 (ulkoinen muokkaus)