Käyttäjän työkalut

Sivuston työkalut


16.5. Keilakunkku Cup 1 Lähtölista

Jos valjastamisen askarruttaa -kuuntelemalla ja seuraamalla oppii paljon😊

Jokaiselle valjakolle on ennen starttia neuvoa antava valjakkotarkastus jossa samalla vaunujen mittaus - varaa tähän hetki aikaa verryttelystäsi - sijaitsee verryttelyalueen vieressä ns härdelliesteellä

Klo 10 alk
Luokka 1 Prix de Ideal Harness, Avoin kaikille, samalla Keilakunkku nuorille hevosille ja poneille (4-6 v eli 2015 -2017 syntyneille) + 40cm
1. 20 Päivi Kvist/ Aino Ahopelto - Hyrtölän Hurma KoRa 110 cm
2. 22 Reetta Ollila/Mira Seppänen - Nordic Marilyn ox SAHY 140 cm
3. 23 Kirsi-Maria Nieminen / Tanja Turunen - Voilokki RIERAT 125 cm
4. 55 Heidi Mäkinen /Janika Aaltonen -Mirmeli TT (125 cm)
5. Unna Nieminen /Suvi Nieminen - Steinskogens Gnist RvR (125 cm)
6. 09 Katriina Tenhunen /Johanna Savolainen - He`Las Bella (125 cm)KaRa
7. 56 Pia Varttinen/ Pasi Lundelin - Kankalon Ilona (125 cm) SUORA
8. 15 Oona Tikkaoja/Taina Riekkinen - Metsärinteen Valo 125 cm UrHu
9. 12 Nora Rantanen/ Juuli Vainio - Alba Nana 1482 sh (110 cm) UrHu
10. 40 Aino Ahopelto/Päivi Kvist - Coneridge Harmony 1538 SH KoRa 110 cm
11. 03 Jasmin Mäkelä /Nella Mäkelä - Sammalisen Iikori KJR 90 cm
12. 19 Tanja Turunen /Kirsi-Maria Nieminen - Kalevan Gonstantinus RIERAT 105 cm

Luokka 2 Prix de Hööks, Avoin kaikille, samalla Keilakunkku junioreille + 30 cm
11.00
1. 40 Aino Ahopelto/ Päivi Kvist -Coneridge Harmony 1538 SH KoRa 110 cm
2. Unna Nieminen /Suvi Nieminen - Steinskogens Gnist RvR (125 cm)
3. 27 Anna Vilkko/Tiina Kämäläinen - Tallbos Gameboy &Tallbos Gambler CR 125 cm
4. 38 Anita Kaiponen/Anna-Maija Koivisto -Nana Rols KRt 90 cm


Luokka 3 Prix de Back on Track, Avoin kaikille, samalla Keilakunkku K-18 aloitteleville aikuiskuskeille + 30cm

11.20
1. 19 Tanja Turunen /Kirsi-Maria Nieminen - Kalevan Gonstantinus RIERAT105 cm
2. 04 Tiina Kämäläinen /Anette Nurmi - Sandbackas Fuchsia KAKA
3. 03 Jasmin Mäkelä /Nella Mäkelä - Sammalisen Iikori KJR 90 cm
4. 38 Anita Kaiponen/Anna-Maija Koivisto -Nana Rols KRt 90cm
5. 22 Reetta Ollila/Mira Seppänen - Nordic Marilyn ox SAHY 140 cm
6. 26 Sanna Järvelä/ Laura Suominen -Peripel SRS
7. 18 Matti Lahtinen /Toomas Lahtinen - Shea`s Quinlan FCDC 125 cm
8. 55 Heidi Mäkinen /Janika Aaltonen -Mirmeli TT (125 cm)
9. 56 Piia Varttinen/Pasi Lundelin - Kankalon Ilona (125 cm) SUORA
10. 09 Katriina Tenhunen /Johanna Savolainen - He`Las Bella (125 cm)KaRa
11. 08 Veera Toivola/Laura Valerius -Hessin Ritari UrHu 125 cm
12. 23 Kirsi-Maria Nieminen / Tanja Turunen - Voilokki RIERAT 125 cm
13. 15 Oona Tikkaoja/Taina Riekkinen - Metsärinteen Valo 125 cm UrHu
14. 12 Nora Rantanen/ Juuli Vainio - Alba Nana 1482 sh (110 cm) UrHu
15. 14 Mirva Wiik/ Venla Wiik - Koivupellon Elle (110 CM)GOLD
16. 17 Terhi Lehtonen /Jan-Krister Kinnunen -Alba Papshmir KAKE 110 cm
17. 20 Päivi Kvist/ Aino Ahopelto - Hyrtölän Hurma KoRa 110 cm
18. 45 Leena Kosonen /Satu Pietiäinen - A.S.Yuno HyvURa 110 cm
19. 90 Jarmo Tauriainen/ Bettina Skogberg - Ignatio & Kassander & Hermanus G

Luokka 4 Prix de Pavo Suomi, Avoin kaikille, samalla Keilakunkku seniorikuskeille + 25 cm

13
1. 81 Laura Heino/Juho Heino - Wasaborg`s Lionheart WaHu 110cm
2. 17 Terhi Lehtonen /Jan-Krister Kinnunen -Alba Papshmir KAKE 110 cm
3. 45 Leena Kosonen /Satu Pietiäinen - A.S.Yuno HyvURa 110 cm
4. 04 Tiina Kämäläinen /Anette Nurmi - Sandbackas Fuchsia 1436 SH 110 cm
5. 14 Mirva Wiik /Venla Wiik - Koivupellon Elle GOLD 110 cm
6. 24 Taru Pentikäinen/Eppua Kaistila - Not At All Art 265 SH 110 cm
7. 26 Sanna Järvelä/ Laura Suominen -Peripel SRS
8. 90 Jarmo Tauriainen/ Bettina Skogberg - Ignatio & Kassander & Hermanus G
9.
10. 18 Matti Lahtinen /Toomas Lahtinen - Shea`s Quinlan FCDC 125 cm
11. 37 Anna Vilkko /Tiina Kämäläinen - Wikners Wynnie CR 125 cm
12. 08 Veera Toivola/Laura Valerius -Hessin Ritari UrHu 125 cm

Kilpailun jälkeen
Harjoitusluokka 5 Tarkkusajoharjoitus +40 cm taluttaja sallittu
14
1. Jenniina Sillanaukee - Peppermint Duchess UrHu ( 140 cm)

Harjoitusluokka 6 Tarkkusrataharjoistus -ohjasajo taluttaja sallittu
1. Janita Korhonen/ Niina Vasarainen - J.N.Full of Life
2. Saara Simola - Stjernens Tallisman
3. Eppu Mikkola -
4. Anne Määttänen - Jameela
5. Eriika Puronen -Tuhmakeiju

2021/1605ll.txt · Viimeksi muutettu: 2021/05/15 03:00 / oiv