Käyttäjän työkalut

Sivuston työkalut


Valjakkoajon 20 v. Hämeen Juhla Cup:in 1. osakilpailu

Kilpailu ajetaan tarkkuuskoe (koe C). Kilpailut pidetään juhlakentällä (100m x 55 m). Verryttelyalueena on keskikenttä. Hevosautojen varikkoalueena ja hevosten valjastuspaikkana on valjastuskatoksen ympäristö (välittömästi sisääntuloportista oikealle). Kilpailukanslia on ajomestarin päädyssä ja on auki 11:00 - 16:00. Kilpailukansilian numero 040-7602 382. 11-13 Hanna Uosukainen 050-340 89 37.

:!: Kilpailijat, jotka eivät ole varanneet itse vaununumeroa (hevosennumeroa) (http://www.valjakko.net/num), 31.3.2007 kello 16:00 mennessä Hevosopisto määrittää vaununumeron valjakkonetissä, tulostaa ja laminoi ne hintaan 10 €/pari. Vaununumerot on noudettavissa kilpailukansliasta.

Palkintojen jako välittömästi luokan jälkeen.

Arviointi
Luokat 1 ja 2 , kaksiosainen
Luokat 3 ja 4 , virhepistekilpailu

Kilpailun yhteydessä on tarkkuusajon koulutustilaisuus, joka voi vaikuttaa kilpailun aikatauluun. Seuraa valjakkonettiä tai Ypäjän Hevosopiston kotisivuja (www.hevosopisto.fi/kilpailut /Valjakkoajon 20 v. Hämeen Juhlacup, 1. osakilpailu) mahdollisten muutosten johdosta.

TERVETULOA

Luokka 1 Prix de Hevosopisto 12:00

335Juulia Mäkelä/Ella Numminen, UrHu - AI.KA.Herman
403Ulla Kemppainen/ - Sinan Kopio
332Heidi Sinda/Anne Friis, UrHu - Korven Siluetti
327Saana Hakala - Pätkä-Jätkä
398Juha Vilenius/Anna Bergström, UrHu - Kirkastus
400Talvikki Järvinen/Camilla Christiansen, KH-R - Jeanne
402Linda Ring/Karolina Strandholm, VN-R - West-Side Story
329Merja Nyman-Olkkonen/ Sissi Nyman, PiR - Sneprincess
334Ella Numminen, UrHu - Hessi Iida
394Tony Andersson - Kuvastus
401Jarmo Murola/Mirjam Aurio-Murola, SS-riders-92 - Sweet Marathon
395Tina Bäckman/Susse Ring, VN-R - Hästhagens Raptus
396Leena Hakala - Kihin Jussi
333Heidi Sinda /Maija Tavia, UrHu - Solsikkens Sigurdilla

Luokka 2 Prix de Argrimarket 13:15

406Ben Simonsen - Kidi&Lili
308Päivi Jaakkonen, TRS - Peacock
362Sari Vilenius/Anna Bergström, UrHu - Pläsi
365Talvikki Järvinen/Camilla Christiansen, KH-R - Karpalo
394Tony Andersson - Kuvastus
331Janette Sinkkonen/Jaana Sinkkonen, TRS - Ljosprins
353Marita Johansson, Nora Helenius, MänRa - Elvari
372Hanne-Leena Tuominen/Päivi Sillanpää, UrHu - Pikku-Peto
404Heidi Sinda/Merita Hagrén, UrHu - Nyyti-Neiti
393Ulla Kemppainen/Maija Vepsäläinen - Jyminä
373Hanna Uosukainen, Suora / Marika Taavitsainen, UrHu - Rokki-Poju
407Ben Simonsén - Artemis&Lili

Luokka 3 Prix de Vetcare 14:10

332Heidi Sinda - Korven Siluetti
335Juulia Mäkelä/Ella Numminen, UrHu - AI.KA.Herman
398Juha Vilenius - Kirkastus
403Ulla Kemppainen - Sinan Kopio
334Ella Numminen - Hessi Iida
400Talvikki Järvinen - Jeanne
329Merja Nyman-Olkkonen - Sneprincess
327Saana Hakala - Pätkä-Jätkä
395Tina Bäckman - Hästhagens Raptus
333Heidi Sinda /Maija Tavia, UrHu - Solsikkens Sigurdilla

Luokka 4 Prix de Hevosopisto 15:15

308Päivi Jaakkonen - Peacock
365Talvikki Järvinen - Karpalo
362Sari Vilenius - Pläsi
331Janette Sinkkonen - Ljosprins
353Marita Johansson - Elvari
402Linda Ring - West-Side Story
401Jarmo Murola - Sweet Marathon
372Hanne-Leena Tuominen - Pikku-Peto
396Leena Hakala - Kihin Jussi
404Heidi Sinda - Nyyti-Neiti
393Ulla Kemppainen/Maija Vepsäläinen - Jyminä
373Hanna Uosukainen - Rokki-Poju
358Ben Simonsen - Kidi&Artemis
2007/ll0104.txt · Viimeksi muutettu: 2016/07/25 16:42 (ulkoinen muokkaus)