Käyttäjän työkalut

Sivuston työkalut


Erot

Tämä näyttää erot valitun ja nykyisen version kesken tästä sivusta.

Linkki vertailunäkymään

2010:abmaalis [2016/07/25 16:42] (nykyinen)
Rivi 1: Rivi 1:
 +====== A- ja B-renkaat valmentautuvat Ypäjällä 19.-21.3.2010 ======
  
 +
 +Tänä viikonloppuna Ypäjä kuhisee valjakoita, kun valjakkoajon A- ja B-renkaat valmentautuvat Tomas Erikssonin (Ypäjä-halli) ja Andreas Hessen (Haimi-halli) johdolla.
 +
 +A-rengas aloittaa jo perjantaina klo 15 ajourakkansa Haimi-hallissa Hessen tiukassa otteessa ja jatkaa lauantaina ja sunnuntaina Erikssonin katseen alla Ypäjä-hallissa.
 +
 +B-rengas pitää huolen siitä, että Hessellä riittää mielekästä tekemistä Haimi-hallissa myös lauantaina ja sunnuntaina. Lauantaina n. 8.30-11 valmennettavat joko ratsastavat tai ohjasajavat hevosiaan. Lauantaina iltapäivällä ja sunnuntaina valjakot ajanevat koulua tai tarkkuutta.
 +
 +Lauantaina valmennukset ajoittunevat n. klo 8-17 ja sunnuntaina n. klo 8-16 välille.\\ ​
 +**Kaikki kiinnostuneet ovat lämpimästi tervetulleita seuraamaan valmennuksia!**
 +
 +
 +===== ALUSTAVAT AIKATAULUT =====
 +
 +
 +==== A-valmennus 19.-21.3.2010 ====
 +
 +
 +Perjantai 19.3. klo 15 alkaen Andreas Hesse, Haimi-halli.\\ ​
 +Lauantai 20.3.- sunnuntai 21.3. Tomas Eriksson, Ypäjä-halli.\\ ​
 +
 +Perjantai 19.3. alustava aikataulu\\ ​
 +15.00 – 15.30    Leena Kalalahti – Kihin Jussi\\ ​
 +15.30 – 16.00    Marko Särmäharju – Coen D\\ 
 +16.00 – 16.30    Ben Simonsén\\ ​
 +16.30 – 17.00    Hannu Kalalahti – Hessin Vihtori\\ ​
 +Päivällinen Ratsumestarissa\\ ​
 +18.00 – 18.30    Tove-Maria Holmasto – Cisco\\ ​
 +18.30 – 19.00    Jouni Heikinheimo – El Carillo\\ ​
 +19.00 – 19.30    Sanna Tirkkonen – Nelson III\\ 
 +19.30 – 20.00    Ben Simonsén\\ ​
 +20.00 – 20.30    Taru Lahti – Sunlight II
 +
 +==== B-valmennus 20.-21.3.2010 ====
 +
 +Andreas Hesse, Haimi-halli
 +
 +Lauantai 20.3.\\ ​
 +8.30 – 9.00       Sari Vilenius, Jenny Eklund, Anna Lehtiö\\ ​
 +9.00 – 9.30       Saana Hakala, Annika Härkönen, Heidi Sinda\\ ​
 +9.30 – 10.00     ​Barbro Henriksson, Talvikki Järvinen\\ ​
 +10.30 – 11.00   Jenny Eklund, Anna Lehtiö\\ ​
 +
 +
 +Tarkemmat/​loput aikataulut hahmottuvat viikonlopun aikana Ypäjällä.
 +
 +
 +{{tag>:​2010:​amaalis :​2010:​bmaalis}}
2010/abmaalis.txt · Viimeksi muutettu: 2016/07/25 16:42 (ulkoinen muokkaus)