Tämä näyttää erot valitun ja nykyisen version kesken tästä sivusta.
2010:abmaalis [2016/07/25 19:42] |
2010:abmaalis [2016/07/25 19:42] (nykyinen) |
||
---|---|---|---|
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
+ | ====== A- ja B-renkaat valmentautuvat Ypäjällä 19.-21.3.2010 ====== | ||
+ | |||
+ | Tänä viikonloppuna Ypäjä kuhisee valjakoita, kun valjakkoajon A- ja B-renkaat valmentautuvat Tomas Erikssonin (Ypäjä-halli) ja Andreas Hessen (Haimi-halli) johdolla. | ||
+ | |||
+ | A-rengas aloittaa jo perjantaina klo 15 ajourakkansa Haimi-hallissa Hessen tiukassa otteessa ja jatkaa lauantaina ja sunnuntaina Erikssonin katseen alla Ypäjä-hallissa. | ||
+ | |||
+ | B-rengas pitää huolen siitä, että Hessellä riittää mielekästä tekemistä Haimi-hallissa myös lauantaina ja sunnuntaina. Lauantaina n. 8.30-11 valmennettavat joko ratsastavat tai ohjasajavat hevosiaan. Lauantaina iltapäivällä ja sunnuntaina valjakot ajanevat koulua tai tarkkuutta. | ||
+ | |||
+ | Lauantaina valmennukset ajoittunevat n. klo 8-17 ja sunnuntaina n. klo 8-16 välille.\\ | ||
+ | **Kaikki kiinnostuneet ovat lämpimästi tervetulleita seuraamaan valmennuksia!** | ||
+ | |||
+ | |||
+ | ===== ALUSTAVAT AIKATAULUT ===== | ||
+ | |||
+ | |||
+ | ==== A-valmennus 19.-21.3.2010 ==== | ||
+ | |||
+ | |||
+ | Perjantai 19.3. klo 15 alkaen Andreas Hesse, Haimi-halli.\\ | ||
+ | Lauantai 20.3.- sunnuntai 21.3. Tomas Eriksson, Ypäjä-halli.\\ | ||
+ | |||
+ | Perjantai 19.3. alustava aikataulu\\ | ||
+ | 15.00 – 15.30 Leena Kalalahti – Kihin Jussi\\ | ||
+ | 15.30 – 16.00 Marko Särmäharju – Coen D\\ | ||
+ | 16.00 – 16.30 Ben Simonsén\\ | ||
+ | 16.30 – 17.00 Hannu Kalalahti – Hessin Vihtori\\ | ||
+ | Päivällinen Ratsumestarissa\\ | ||
+ | 18.00 – 18.30 Tove-Maria Holmasto – Cisco\\ | ||
+ | 18.30 – 19.00 Jouni Heikinheimo – El Carillo\\ | ||
+ | 19.00 – 19.30 Sanna Tirkkonen – Nelson III\\ | ||
+ | 19.30 – 20.00 Ben Simonsén\\ | ||
+ | 20.00 – 20.30 Taru Lahti – Sunlight II | ||
+ | |||
+ | ==== B-valmennus 20.-21.3.2010 ==== | ||
+ | |||
+ | Andreas Hesse, Haimi-halli | ||
+ | |||
+ | Lauantai 20.3.\\ | ||
+ | 8.30 – 9.00 Sari Vilenius, Jenny Eklund, Anna Lehtiö\\ | ||
+ | 9.00 – 9.30 Saana Hakala, Annika Härkönen, Heidi Sinda\\ | ||
+ | 9.30 – 10.00 | ||
+ | 10.30 – 11.00 Jenny Eklund, Anna Lehtiö\\ | ||
+ | |||
+ | |||
+ | Tarkemmat/ | ||
+ | |||
+ | |||
+ | {{tag>: |