Käyttäjän työkalut

Sivuston työkalut


Erot

Tämä näyttää erot valitun ja nykyisen version kesken tästä sivusta.

Linkki vertailunäkymään

2007:tulokset1803 [2016/07/25 09:42] (nykyinen)
Rivi 1: Rivi 1:
 +====== VALJAKKOAJOKILPAILUT SU 18.3.2007 ======
  
 +klo 9.30 alk Urjalan Hevosurheilijat /Hessi-talli, Urjala v.16.3. klo 11
 +
 +===== Luokka 1 Valjakkomerkin koulurata, avoin nuorille hevosille /2001 ja myöh. synt =====
 +
 +|1.|Heidi Sinda/ Anne Friis - Korven Siluetti UrHu|91 p|
 +|2.|Heidi Sinda /Maija Tavia -Hessin Tahvo UrHu|91 p|
 +|--|    |
 +|3.|Taija Viitanen - Ajoksen Elviira UrHu|82p|
 +|4.|Lauri Lehtiö -Suvi Aatos SuoRa|65 p|
 +
 +===== Luokka 2 Hessi-tallin noviisikouluohjelma =====
 +
 +|1.|Juulia Mäkelä -Ai.Ka Hermann UrHu |135 p|
 +|2.|Ulla Koskenranta -Aalto- Kaskenpää Andromeda HusR|128 p|
 +|3.|Ella Numminen -Hessi Iida UrHu|126 p|
 +|3.|Jaana Ora -Tamorin Nestor AnRa|126 p|
 +|5.|Otto Vainio- Minteli HusR|122 p|
 +|--|    |
 +|6.|Leena Vähä-Erkkilä /Nanne Kuusela -Hessin Vivahde HusR||120 p|
 +|7.|Janette Sinkkonen(TRS)/Enni Kuivas - Ljosprins|117 p|
 +|8.|Mari Sarhamaa/Salli Sarhamaa -Vinha-Liinu UrHu|114 p|
 +|9.|Sanna Järvelä SRS-Paula Mikkonen KaKe -Amatzoni|113 p|
 +|10.|Heidi Rinne /Hanna-Mari Palmu -Wäinö|108 p|
 +|11.|Sanna Järvelä /Roosa Mikkola SRS -Hopian Helmi|107 p|
 +|12.|Saana Hakala- Pätkä-Jätkä SuoRa|106 p|
 +|13.|Talvikki Järvinen /Camilla Christiansen K-HR -Jeanne|105 p|
 +|14.|Tony Andersson -Kuvastus UrHu |102 p|
 +|15.|Merja Olkkonen -Nyman /Sissi Nyman - Sneprincess|97 p|
 +|16.|Juhani Grönlund -Vahto UrHu|90 p|
 +
 +===== Luokka 3 Hessi-tallin vaativa kouluohjelma =====
 +
 +|1.|Hanne-Leena Tuominen - Pikku-Peto UrHu|150 p|
 +|2.|Janita Korhonen -Justus Fia|133 p|
 +|3.|Janita Korhonen -Frodo |127 p|
 +|--|    |
 +|4.|Leena Hakala-Kihin Jussi SuoRa|125 p|
 +|5.|Raisa Takkinen -Vinsker|119 p|
 +|6.|Sari Vilenius/Janika Lehtinen -Pläsi UrHu|112 p|
 +|7.|Janette Sinkkonen(TRS)/Enni Kuivas - Ljosprins|109 p|
 +|8.|Talvikki Järvinen /Camilla Christiansen K-HR -Karpalo|109 p|
 +
 +===== Luokka 4 Valjakkomerkin koulurata, avoin nuorille hevosille /2001 ja myöh. synt =====
 +
 +|1.|Juha Vilenius /Sari Vilenius - Kirkastus UrHu|0 - 3 vp 1.15,53s|
 +|2.|Kari Mäkelä - Hessin Vilpertti UrHu|3 vp 1.58,19 s|
 +|3.|Heidi Sinda/ Anne Friis - Korven Siluetti UrHu|3 vp 2.01,03 s|
 +|--|    |
 +|4.|Taija Viitanen -Ajoksen Elviira |9,5 vp 2.28,78 s|
 +|5.|Heidi Sinda /Maija Tavia -Hessin Tahvo UrHu|11 vp 2.25,90 s|
 +|6.|Heidi Sinda /Maija Tavia - Cartmann UrHu|19 vp 2.48,44 s|
 +|7.|Lauri Lehtiö -Suvi Aatos SuoRa|  |
 +
 +
 +===== Luokka 5 Tarkkuus , helppo (+ 30 cm) =====
 +
 +|1.|Ella Numminen -Hessi Iida UrHu|0 - 0 vp 44,19 s|
 +|2.|Heidi Sinda /Merita Haggren -Nyyti-Neiti UrHu|0 - 0 vp 46,81 s|
 +|3.|Juulia Mäkelä -Ai.Ka Hermann UrHu |0 - 0 vp 52,12 s|
 +|4.|Mari Sarhamaa/Salli Sarhamaa -Vinha-Liinu UrHu|0 - 0 vp 1.03,96 s|
 +|5.|Tony Andersson/Merja Olkkonen -Nyman -Kuvastus UrHu |0 - 0 vp 1.04,90 s|
 +|--|    |
 +|6.|Juha Vilenius/Sari Vilenius -Kirkastus UrHu|0 -0 vp 1.05,50 s|
 +|7.|Ulla Koskenranta -Aalto- Kaskenpää Andromeda HusR|3 vp 1.38,38 s|
 +|8.|Jaana Ora -Tamorin Nestor AnRa|3 vp 1.41,42 s|
 +|9.|Janette Sinkkonen -|Hessin Vahdotar|3 vp 1.46,72 s|
 +|10.|Leena Vähä-Erkkilä /Nanne Kuusela -Hessin Vivahde HusR||3 vp 1.52,85 s|
 +|11.|Talvikki Järvinen /Camilla Christiansen K-HR -Jeanne|3 vp 1.59,41 s|
 +|12.|Otto Vainio- Minteli HusR|6 vp 1.28,87 s|
 +|13.|Sanna Järvelä /Roosa Mikkola SRS -Hopian Helmi |6 vp 1.53,90 s|
 +|14.|Saana Hakala- Pätkä-Jätkä SuoRa|9 vp 1.54,75 s|
 +|15.|Heidi Rinne /Hanna-Mari Palmu -Wäinö|12 vp 2.05,53 s|
 +|16.|Sanna Järvelä SRS-Paula Mikkonen KaKe -Amatzoni|15 vp 2.05,19 s|
 +|17.|Merja Olkkonen -Nyman /Sissi Nyman - Sneprincess|15,5 vp 2.24,75|
 +|18.|Juhani Grönlund -Vahto UrHu|23,5 vp 2.28,25 s|
 +
 +===== Luokka 6 Tarkkuus (+20 cm) =====
 +
 +|1.|Janita Korhonen -Frodo NaR|0 - 0 vp 42,69 s|
 +|2.|Hanne-Leena Tuominen - Pikku-Peto UrHu|0 - 0 vp 45,66 s|
 +|3.|Talvikki Järvinen /Camilla Christiansen K-HR -Karpalo|1 vp 1.51,16 s|
 +|--|    |
 +|4.|Janita Korhonen -Justus Fia |3 vp 1.23,32 s|
 +|5.|Sari Vilenius/Janika Lehtinen -Pläsi UrHu|3 vp 1.31,85 s|
 +|6.|Heidi Sinda /Merita Haggren -Nyyti-Neiti UrHu|3 vp 1.39,94 s|
 +|7.|Raisa Takkinen -Vinsker|3 vp 1.48,91 s|
 +|8.|Janette Sinkkonen /Jaana Sinkkonen -Hessin Vahdotar|6 vp 1.40,69 s|
 +|9.|Leena Hakala-Kihin Jussi SuoRa|9 vp 1.39,78 s|
 +
 +www.hessitalli.fi
 +
 +{{tag>2007:tulokset07}}
2007/tulokset1803.txt · Viimeksi muutettu: 2016/07/25 09:42 (ulkoinen muokkaus)