Käyttäjän työkalut

Sivuston työkalut


Erot

Tämä näyttää erot valitun ja nykyisen version kesken tästä sivusta.

Linkki vertailunäkymään

2005:urjalakansallinenaikataulua [2016/07/25 09:42] (nykyinen)
Rivi 1: Rivi 1:
 +====== VALJAKKOAJOKISAT UrHU 1.-3.7.2005 Aikataulu 29.6.2005 kello 13 ======
 +
 +
 +**TARKISTA LOPULLINEN AIKATAULU VIELÄ TORSTAI-ILTANA!!!**
 +
 +===== Luokka 1 Alue Prix de YHO Avoin nuorille 99-00 syntyn. hevosille (40 * 80 m) =====
 +
 +  - 10.00 Vähä-Erkkilä Leena HusR / Vähä-Erkkilä Timo UrHU - Hessin Vivahde (sh)
 +  - 10.10 Rimpiläinen Leena KiuRa / Kärkkäinen Heikki KiuRa - Kissanainen (sh)
 +  - 10.20 Koskenranta-Aalto Ulla HusR - Kaskenpään Andromeda (shettis)
 +  - 10.30 Sinda Heidi UrHU - Hessin Tuhto (sh)
 +  - 10.40 Rönn Marsa ShaRa / Paulasuo Johanna ShaRa - Hessin Vihtori (sh)
 +**C =Kati Honkanen H=Marita Törnroth**
 +
 +===== Luokka 2  Alue Prix de Mountain Horse, avoin poneille / hevosille (40 * 80 m) =====
 +
 +  - 11.00 Parpala Marko UrHU / Riekkinen Taina UrHU - Hessin Vahdotar (sh)
 +  - 11.10 Järvelä Sanna SRS / Härkönen Annika SRS - Le Corbusier (FWB) (vain koulu ja tarkkuus)
 +  - 11.20 Lahti Taru TR / Hämäläinen Marjo TR - Actros (pv)
 +  - 11.30 Kajander Ulla NuR / Rokka Jaana NuR - Hikon Hilarius (sh)
 +  - 11.40 Hokkanen Jaana NuR - Jarvantarhan Nestori (sh)
 +  - 11.50 Huttunen Sirpa MänRa / Ahoniemi Riikka PPR - Neopolitano Brena 7 (lipizza)
 +  - 12.20 Paulasuo Johanna ShaRa / Laukka Tuija AnRa / Rönn Marsa ShaRa -Tamorin Nestori (sh)
 +  - 12.30 Virtanen Jenni/ Porkka Heidi- Pläsi (sh)
 +  - 12.40 Järvelä Sanna SRS / Härkönen Annika SRS- Jatkon Tytteli (sh)
 +  - 12.50 Ring Susse V-NR / Ring Klas-Erik V-NR - West Side Story (pv)
 +  - 13.00 Vähä-Erkkilä  Leena HusR / Vähä-Erkkilä Timo UrHU - Kuvastus (sh)
 +  - 13.10 Haavisto Henna SiRu / Salminen Essi SiRu - Sharm El Sheik (nf)
 +  - 13.20 Sinda Heidi  UrHU / Kylmänen Marjo - Ukkosen Poika (sh)
 +  - 13.30 Armfelt Lotta SRS / Armfelt Laura SRS- Aaker (eestinponi)
 +  - 13.40 Korhonen Janita NaR - Frodo (shettis)
 +**C =Kati Honkanen H=Irmeli Palvas**
 +
 +===== Luokka 3 Kansallinen Prix de Urjalan Osuuspankki (40* 100 m) Vaativa, avoin poni- ja hevosparivaljakoille =====
 +
 +  - 14.30 Ora Jaana AnRa / Lonka Jonna AnRa / Haavisto Henna SiRu - Sharlotte Moon & Yläharjun Paulette (shettis)
 +  - 14.40 Puhakka Miia AnRa / Lonka Jonna AnRa - H.B.Yankee & Ajoksen Julia (shettis)
 +  - 14.50 Simonsén Camilla HusR / Schrey Johanna HusR - Polly & Annabella  (ponipari)
 +  - 15.00 Kalalahti Hannu YR / Hakala Leena PaRa - Hilske & Hilma-Liina (sh)
 +  - 15.10 von Schantz Fredrik V-NR / Heinonen Liisa - Cevin & Rikhard & Lebrecht & Carya (pv)
 +  - 15.20 Simonsén Ben  Kidi & Artemis & SG Xerie (pv)
 +  - 15.30 Ihanamäki Jari KrK - Pavarotti & Cojak (pv)
 +**C=Irmeli Palvas H=Kati Honkanen M=Marita Törnroth**
 +
 +===== Luokka 5 Kansallinen, Prix de Urjalan kunta, avoin hevosvaljakoille (40* 100 m) =====
 +
 +  - 16.00 Turku Charlotta V-NR / Bussman Sofia V-NR - ItŽs Casper 
 +  - 16.10 Holmasto Tove Maria KrK - Mingo (pv)
 +  - 16.20 van Assendelft Michaela HusR - Fakir (SWB)
 +  - 16.30 Tirkkonen Sanna HusR - Candy Boy (DWB)
 +  - 16.40 Murola Jarmo SS-riders-92 / Airio-Murola Mirjam SS-riders-92 - The Most (lv)
 +  - 16.50 Sinda Heidi UrHU / Tuurna Anja UrHU / Arola Arto UrHU - Lars (KWPN)
 +** C=Irmeli Palvas H =Kati Honkanen M _Marita Törnroth**
 +
 +===== Luokka 6 Kansallinen, Prix de Suomen Hippos, avoin sh-valjakoille (40* 100 m) =====
 +
 +  - 17.30 Uosukainen Hanna UrHU - Rokki-Poju (vain koulu ja tarkkuus)
 +  - 17.40 Järvelä Sanna  SRS / Retva Sanni SRS- Hohdon Kiri
 +  - 17.50 Takkinen Raisa ValRa - Vinsker
 +  - 18.00 Lehtonen Päivi KR - Mirlakka
 +  - 18.10 Ström Hanna NuR / Väisänen Riikka LahaRa / Ström Juuso SuoRa - Ynnäke
 +  - 18.20 Holmasto Tove-Maria KrK - Lupsun Pimu
 +  - 18.30 Vainio Otto HusR / Andersin Patrik CR - Vahto
 +  - 18.40 Karhu Paula UrHU / Rajoo Annemari UrHU - Lapin Viri
 +  - 18.50 Johansson Marita MänRa / Helenius Nora MänRa - Elvari
 +**C= Marita Törnroth      H =Irmeli Palvas     M =Kati Honkanen** 
 +
 +
 +www.hessitalli.fi
  
2005/urjalakansallinenaikataulua.txt · Viimeksi muutettu: 2016/07/25 09:42 (ulkoinen muokkaus)